veterinarijos klinika

Šunų mityba kelia itin daug klausimų net ir patyrusiems specialistams, todėl galvodami apie augintinio ėdalo racioną, atsižvelkite ne tik į rekomendacijas, bet ir į individualius gyvūno poreikius. Veterinarijos klinika primena, kad svarbiausias jūsų tikslas – parinkti ėdalą, kuris augintiniui ne tik patiktų, bet ir suteiktų energijos.

Jei norite pasirūpinti šuns sveikata, nepamirškite, kad jūsų augintiniui reikalingi angliavandeniai, baltymai, riebalai, mineralai ir vitaminai. Be to, dalis baltymų turėtų būti gyvulinės kilmės. Jie turi daug naudingųjų aminorūgščių, kurios suteikia energijos ir užtikrina tinkamą raumenų vystymąsi. Specialistai teigia, kad didžiausias aminorūgščių kiekis aptinkamas kiaušiniuose, piene, žuvyje, inkstuose, kepenyse ir mėsoje.

Veterinarijos klinika primena, kad baltymai turėtų sudaryti apie 30–40 proc. viso ėdalo svorio. Nepamirškite, kad žindančioms patelėms ir jauniems šuniukams reikalingas didesnis baltymų kiekis. Jei augintiniui norite duoti mėsos, atsisakykite keptų gaminių. Šunį šerkite tik žalia arba virta mėsa. Be to, būkite atsargūs augintinį šerdami vištiena – ploni, lengvai perkandami ir aštrūs kaulai gali gyvūną sužeisti. Jei auginate mažą šuniuką, prie mėsos jį galite pratinti nuo trijų savaičių. Tokio amžiaus gyvūnui užteks vos vieno arbatinio šaukšto faršo per dieną.

Šunims labai svarbu gauti pakankamą kiekį angliavandenių. Jie ne tik suteikia energijos, bet ir padeda pasisavinti riebalus. Šerkite šunį virtomis bulvėmis, virtais ryžiais ir kruopomis. Tiesa, nepamirškite, kad šunų skrandis nepritaikytas krakmolo turinčių žalių produktų virškinimui. Šunims reikalingas ir didesnis kiekis riebalų. Specialistai teigia, kad riebalai turėtų sudaryti 20–30 proc. viso raciono.

Kad šuo būtų sveikas, energingas ir žvalus, augintinio neperšerkite. Žinoma, tai nereiškia, kad šuo turi būti alkanas. Persivalgęs šuo bus apatiškas ir tingus, be to, svorio augimas gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų. Ir priešingai – jei šuo bus alkanas, jis jaus nerimą ir nepasitenkinimą. Veterinarijos klinika primena, kad didelis šuns apetitas dar nereiškia augintinio alkio – daugelis šunų, jei tik gali ir jiems tai leidžiama, persiėda.

Siekdami suformuoti tinkamos mitybos įpročius, nepamirškite, kad šunį reikėtų maitinti konkrečiai nustatytu laiku. Be to, maisto dubenėliai turi būti visada švarūs. Nešerkite šuns prieš pasivaikščiojimą lauke ir iškart po jo, kadangi ėdalas bus sunkiau virškinamas. Jei norite pasirūpinti augintinio sveikata, nešerkite gyvūno šokoladu (ši medžiaga skatina vėmimą, viduriavimą ir dažną šlapinimąsi, be to, gali sukelti širdies smūgį ar net tapti mirties priežastimi), kava, alkoholiu, tabaku (pastarasis kenkia ne tik virškinimo, bet ir nervų sistemai). Šunims draudžiama duoti ir svogūnų, česnakų, grybų bei vynuogių.

Ankstesnis straipsnis„Mitsubishi Outlander“: nauja dvasia naujame kūne
Kitas straipsnisGreitas kreditas greitai pinigų paieškai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here