teismai

 Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė pakeitimams dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimo tvarkos. Naujas teisinis reguliavimas leis užtikrinti didesnę paslaugų kokybę ir  efektyvesnį žmogaus ir jo teisėtų interesų gynimą. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslaugas teikiantiems advokatams tai yra pirmieji teigiami pokyčiai per visą dešimtmetį.  

Iki šiol valstybės garantuojamą teisinę pagalbą prireikus teikiančiam advokatui, ikiteisminio tyrimo institucijose ar teismuose skyrusiam daugiau kaip 80 valandų, būdavo mokamas dvigubai mažesnis užmokestis už kiekviena papildomą valandą ir tik už atstovavimą teismo posėdžiuose. Nuo šiol patvirtintuose Vyriausybės nutarimo pakeitimuose šiuos nuostatos nebeliko.

Kitas svarbus pakeitimas yra susijęs su tuo, kad advokatams numatyta galimybė gauti dalinį užmokestį už suteiktas paslaugas net ir nesibaigus bylos stadijai. Tai ypač svarbu didelės apimties bylose, kurios trunka vienerius ar dvejus metus, dėl to atitinkamai nusikelia apmokėjimas už suteiktas paslaugas advokatams.

„Inicijuodami pokyčius ir derindami juos su Teisingumo ministerija atstovavome abiem pusėms: ir advokatams, ir valstybės garantuojamos teisinės pagalbos gavėjams, siekdami užtikrinti  valstybės garantuojamos teisinės pagalbos kokybę ir tinkamą atlygį šias paslaugas teikiantiems advokatams. Šiandien priimtas teisinis reguliavimas sudarys prielaidas advokatams ir advokato padėjėjams geriau pasirengti byloms, skirti joms laiko ir tinkamai atstovauti ginamiesiems valstybės garantuojamos teisinės pagalbos bylose“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.

Pasak jo, Lietuvos advokatūra toliau dės pastangas, kad valstybės garantuojama teisinė pagalba būtų teikiama taikant aukščiausius profesinius advokato standartus, bus ieškoma sprendimų kartu su Teisingumo ministerija bei valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, tobulinant šią sritį. Vienas iš prioritetų – didinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslaugų teikimą elektroninėje erdvėje.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. nemokamą valstybės garantuojamą antrinę teisinę pagalbą gali gauti asmenys, kurių metinės pajamos neviršija 10 minimalių mėnesinių atlyginimų (MMA) – 3 500 eurų. Patvirtintas 2016 m. antrinės teisinės pagalbos biudžetas – 6,7 mln. eurų. Nuolat antrinę valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikia 65 advokatai, o prireikus antrinę teisinę pagalbą teikiančių advokatų skaičius sudaro 462.

Ankstesnis straipsnisSEO paslaugos: tikrovė ir mitai
Kitas straipsnisIlgaamžės ir patikimos spintos su stumdomomis durimis

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here