sporto prekės

„British Journal of Sports Medicine“ paskelbtame komentare trys žinomi tarptautiniai ekspertai rašo, kad atėjo laikas atsisveikinti su populiu mitu apie sporto veiksmingumą.

Nuo nutukimo kenčiančiam asmeniui tam, kad numesti svorio nereikia padidinti fizinio aktyvumo – tiesiog reikia mažiau valgyti. Man kelia nerimą visuomenei peršama idėja, kad jūs galite valgyti viską ką norite, jeigu sportuojate, – sako kardiologas Asim Malhotra.

Fiziniai pratimai yra naudingi kitais požiūriais – jie sumažina diabeto, širdies ligų ir demencijos riziką, tačiau tiems, kurie yra nutukę, jie nepadės. Daug svarbiau įvertinti savo mitybos įpročius ir atsisakyti nesaikingo cukraus ir angliavandenių vartojimo.

Anksčiau „Lancet“ žurnale paskelbtame tyrime pranešama, kad nesveika mityba generuoja daugiau ligų nei fizinio aktyvumo trūkumas, alkoholis ir rūkymas kartu paėmus.

Sveikatos apsaugos sektoriuje vis dar yra aktyviai skatinamas požiūris, kuris žmonėms siūlo stebėti suvartojamų kalorijų kiekį. Tiesą sakant, kalorijų šaltinis yra net svarbesnis nei jų kiekis: 150 papildomų iš cukraus gautų kilokalorijų 11 kartų padidina riziką susirgti diabetu.

Pasak gydytojų, nutukimo metu pasireiškiantys metabolizmo sutrikimai aptinkami net pas 40 proc. žmonių su normaliu kūno svoriu. Ekspertai kaltina maisto pramonės sukurtą mitą, kad fiziniai pratimai gali sumažinti nesveiko maitinimosi daromą žalą. Specialistų manymu, maisto pramonės taikomi metodai sutampa su tabako gamintojų naudota dezinformacija ir tai būtina sustabdyti. Ekspertai siūlo atsisakyti žinomų žmonių naudojimo saldžiųjų gėrimų reklamoje, taip pat viename reklaminiame pranešime nesieti greito maisto ir sporto.

Tai prieštarauja mokslui, tai neteisinga. Jei mityba neteisinga, jos bėgimu neištaisysite, – sako Malhotra.

Tuo pat metu, kai kurie specialistai mano, kad nereikia menkinti sporto vaidmens. Nacionalinio Sveikatos gerinimo instituto profesorius Markas Beikeris rekomenduoja derinti subalansuotą mitybą su fiziniu aktyvumu. Jo nuomone, pasiūlymas atsisakyti sporto svarbos skamba idiotiškai.

Oficialus Maisto ir gėrimų Federacijos atstovė sakė, kad ji netiki visuotiniu maisto pramonės gamintojų sąmokslu. „Sveika gyvensena apima subalansuotą mitybą ir mankštą“, – pridūrė ji. Pasak jos, pramonė skatina tinkamos mitybos įpročius, etiketėse skelbdama informaciją apie maisto produktų sudėtį ir savybes.

Ankstesnis straipsnisProstatos vėžys sunaikintas šalčiu
Kitas straipsnisVartotojai ieško vis natūralesnės kosmetikos

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here