Reklama yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Be jos neįsivaizduojamas ne tik prekybos, paslaugų teikimo, bet ir apskritai daugelio ekonominių sričių egzistavimas. Aktyvios rinkos sąlygomis, kai prekių gamyba, paslaugų teikimas didėja arba gali didėti sparčiau nei gyventojų perkamoji galia, reklama tampa vienu svarbiausių faktorių norint pritraukti kuo daugiau klientų, formuoti jų poreikius ir taip užtikrinti, kad jie taptų nuolatiniais įmonės klientais.

Daugelis įmonių naudojasi reklamos agentūrų paslaugomis. Agentūros, konkuruodamos tarpusavyje, stengiasi dirbti kuo kokybiškiau. Jose dirba geriausi šios srities specialistai, kurie kaupia patirtį, reklamuodami įvairias prekes, teikdami įvairias reklamos paslaugas. Dažniausiai išlaidos reklamai, naudojantis agentūrų paslaugomis, yra mažesnės nei turint reklamos skyrių ar vidinę reklamos agentūrą, o nuolatiniams savo klientams reklamos agentūros teikia nuolaidas.

Reklamos agentūra „PICO line“
Reklamos agentūra „PICO line“

Reklamos agentūra „PICO line“ taip pat siekia įgyti kuo daugiau nuolatinių klientų, teikdama plataus spektro aukštos kokybės reklamos paslaugas, turėdama gerus kvalifikuotus darbuotojus, brangią technologinę įrangą.

Straipsnio tikslas – susipažinti su UAB „PICO line“ struktūra ir valdymo sistema, gamybiniais technologiniais procesais, kokybės valdymo sistema, plačiau susipažinti su įranga, naudojama reklamos agentūroje.

1.1.         UAB „PICO line“ struktūra ir valdymo sistema

 

UAB „PICO line“, įkurta 1994 metų birželio 23 dieną, yra sėkmingai įsitvirtinusi reklamos agentūra Lietuvos rinkoje. Pirmoji įmonės produkcija buvo reklaminių bei informacinių iškabų gamyba. UAB „PICO line“ per 11 savo darbo metų įsigijo reikiamos įrangos, kad galėtų tenkinti klientų poreikius, kokybiškai atlikti gautus užsakymus. Paskutinysis šios reklamos agentūros pirkinys, pirktas prieš keletą mėnesių, – freza „Flexicam Stealth II 1530“.

Savo veiklos pradžioje UAB “PICO line” buvo įsikūrusi Draugystės gatvėje. Dabar agentūros biuras yra Kaune, Kęstučio gatvėje, o gamybos skyrius – Algirdo gatvėje.

Agentūrą valdo du valdymo subjektai – direktorius ir gamybos vadovas. Gamybos vadovas A. Matulis vadovauja gamybos skyriui, kuris yra pavaldus visos įmonės direktoriui A. Zilniui. UAB „PICO line“ neturi marketingo skyriaus. Šiais klausimais rūpinasi pats direktorius ir agentūros vadybininkai. Įmonės marketingo veiklai artimiausia yra prekinė struktūra, kai visais paslaugos ar jų grupės reikalais rūpinasi vienas asmuo, kuriam padeda pagalbininkai.

 

UAB „PICO line” gamybiniai technologiniai procesai

Gamybiniai technologiniai procesai prasideda nuo užsakymo priėmimo. Tolimesnis etapas yra paruošiamieji procesai, kuriuos sudaro skenavimas, dizainas ir maketavimas, projektavimas bei kopijavimas. Reikiamas atvaizdas gali būti atskenuotas skeneriu ar nukopijuotas kopijavimo aparatu, kurie yra agentūros biure. Dizaineriai, dirbdami kompiuterinėmis programomis: Adobe Pagemaker 6.5, Adobe Photoshop 7.0, CorelDraw 11.0, Adobe InDesign 1.5, Adobe Illustrator, gali sukurti ne tik vizitines korteles, bet ir visą firminį stilių. Taip pat yra projektuojamos stacionarių ir kilnojamų parodų ekspozicijos, kuriamos įvairios šviesdėžės, šviečiantys tūriniai elementai, vaizdinės informacijos sistemų projektai.

Kitas etapas – spausdinimo procesas. Tai brėžinių, įvairi skaitmeninė ir sublimacinė terminė spauda. Brėžiniai yra spausdinami iš programų failų, kurių formatai gali būti cdr, pdf, jpg, dwg ir kiti, bei iš įvairių laikmenų ant įvairaus formato popieriaus, kalkės. Skaitmeninė spauda skirta įvairiai produkcijai spausdinti, pavyzdžiui, skrajutėms, bukletams, vizitinėms kortelėms, reprodukcijoms, plakatams, kt. Šiuo būdu spausdinama ant popieriaus (matinio, blizgaus, dekoratyvinio), plėvelių, PVC tentų (faktūrinio, perforuoto, skaidančio šviesą, tinklinio, skirto dvipusei spaudai). Plakatai spausdinami solventiniais dažais. Taip atspausdintą produkciją galima naudoti lauko reklamai, nes ji yra atspari atmosferos poveikiui. Agentūra taip pat turi įrenginį, skirtą spausdinti ant kompaktinių diskų. Norint spausdinti ant įvairių audinių, naudojama sublimacinė terminė spauda. Gautas atvaizdas nenusiplauna, nepraranda spalvos net virinant, atsparus UV spinduliams. Spausdinama ant marškinėlių, skarelių, kt. Šiuo spaudos būdu yra gaminos ir vėliavos, kai yra spausdinama ant balto sintetinio audinio.

Dar vienas gamybinių technologinių procesų etapas – tai pospaudiminiai procesai. Juos sudaro apipjovimas, apdaila, žiedų tvirtinimas, pakavimas. Įvairūs lipdukai, plakatai yra apipjaunami rankiniu būdu, lapų pjovimui naudojamas lapų pjaustymo įrenginys. Rankiniu būdu yra ir lituojama. Apdailos proceso metu audinio detalės yra susiuvamos į didelį, vientisą gabalą, atskiros plakato dalys sulydomos į vieną plakatą su minimaliomis siūlėmis, popierius yra karpomas, susegamas, išmušamos skylės, lankstomas, biguojamas, įrišamas, laminuojamas. Norint sutvirtinti vėliavas, tento kraštuose sukalami žiedai. Spausdinti gaminiai galiausiai yra supakuojami ir pristatomi užsakovui.

 

 

1.1.         UAB „PICO line“ technologiniai įrenginiai

 

UAB „PICO line“ gamybos skyriuje esantys įrenginiai:

 

 • Terminis presas „SISER TS-ONE“, skirtas užnešti įvairius užrašus ant tekstilės gaminių (marškinėliams, darbo drabužiams, transferams, sublimacijai).
 • Pjaustantis braižiklis „SummaCut D120 SE“, skirtas pjaustyti vinilines, specialias lipnias plėveles ant popierinio ir polietileninio pagrindo.
 • Skaitmeninės spaudos spausdintuvas MUTOH Toucan PJ-1614NX 64”, skirtas lauko reklamai spausdinti.
 • Plačiaformatis skaitmeninis rašalinis spausdintuvas „SolJet Pro II SJ-1000“, kuriuo spausdinami plakatai, vėliavos, reklamos ant transporto priemonių, kt.
 • Sublimacinės spaudos spausdintuvas MUTOH Viper 4C”, skirtas sublimacinei spaudai ant popieriaus.
 • Sublimacinės spaudos terminis presas „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“. Šiuo presu galima marginti vėliavas, marškinėlius, skareles, kilimus, kt.
 • Freza „Flexicam Stealth II 1530“, skirta kietų medžiagų pjovimui, reikiamų detalių išpjovimui, graviravimui.

 

UAB „PICO line“ biure esantys įrenginiai:

 

 • Keturių spalvų lazeriniu spausdintuvu „Xerox DocuColor 12” galima spausdinti, skenuoti, kopijuoti, susegti viela.
 • Vienos spalvos braižytuvas „Xerox Synergix 8830“ – greitai spausdinantis plačiaformatis spausdintuvas, skirtas brėžiniams braižyti.
 • Vienos spalvos braižytuvas „Xerox Synergix Scansystem“, skirtas brėžiniams spausdinti, turi vienspalvę skenavimo sistemą – galima skenuoti atvaizdus.
 • Keturių spalvų spausdintuvas „Canon Pixma IP 4000“, taip pat skirtas spausdinti ant kompaktinių diskų.
 • Keturių spalvų spaudos mašina „Konica MINOLTA DialtaColor CF 5001“. Ja galima spausdinti, kopijuoti, skenuoti, biguoti, lankstyti ir susegti lapus.
 • Lapų pjaustymo įrenginys „IDEAL 5221-90“.

1.2.         UAB „PICO line“ kokybės valdymo sistema

 

UAB “PICO line” neturi kokybės užtikrinimo padalinio. Vadybininkai, priimantys užsakymus, atsako už produkto kokybę. Kad darbas būtų atliktas kokybiškai, visi įrenginiai yra nuolat testuojami, prieš atliekant užsakymą, daromi bandiniai. Prie tam tikrų įrenginių dirbantys darbuotojai atsako už įrenginių suderinimą. Kai, pavyzdžiui, reikia spausdinti sublimaciniu spausdintuvu, pirmiausia yra patikrinami visi įrenginio nustatymai, testuojamos dažų balanso bei spausdinimo galvutės – išspausdinama iš brūkšnelių susidedanti CMYK skalė. Jei nors vienas brūkšnelis yra neviename lygyje su kitais, tai gali būti, kad spausdinimo galvutė yra užteršta. Taip atspausdinus galima gauti nekokybišką spaudinį.

ĮRANGA, NAUDOJAMA REKLAMOS AGENTŪROJE

 

Reklamos agentūra UAB „PICO line“ teikia įvairias paslaugas. Jos pasižymi aukšta kokybe, nes įmonėje dirba aukštos kvalifikacijos darbuotojai, naudojamos naujos technologijos, brangi įranga. Būtent tai išskiria įmonę iš kitų, privilioja daugiau klientų.

UAB „PICO line“ teikia šias paslaugas:

 • Dizainas. Čia yra kuriamos reklamos priemonės nuo vizitinės kortelės iki firminio stiliaus, projektuojamos ekspozicijos parodoms, plakatai, spaudos grafika, išorinė reklama, reklaminiai interjero elementai.
 • Spauda ant tekstilės: vėliavos, interjero elementai, tekstiniai suvenyrai. Skaitmeniniu būdu atspaustas piešinys, logotipas ar foto atvaizdas nebijo atmosferos pokyčių: spalvos atsparios UV ir drėgmei. Vėliavos spaudžiamos ant ruloninio įvairios faktūros balto sintetinio audinio. Maksimalus vieno užspaudimo plotas 2250 x 1600 mm. Vaizdas gali būti spaudžiamas vienas šalia kito neperkerpant audinio. Reklamos ant tekstilės gamybos terminai bei kaina minimalūs, o spaudos kaina nepriklauso nuo spaudžiamų spalvų skaičiaus.
 • Skaitmeninė plakatų spauda. Spaudžiami foto ir grafiniai vaizdai ant popieriaus, lipnios skaidrios ir neskaidrios plėvelės, vinilinio tento, tinklinio tento, šviesą sklaidančio popieriaus, perforuotos plėvelės. Spaudos plotis 1570 mm, ilgis neribojamas. Plakatų spaudai naudojami solventiniai dažai, todėl plakatai nebijo atmosferos poveikio. Viniliniai tentai yra lituojami, kalami tvirtinimo žiedai, atliekami montavimo darbai. Garantija UV vieneri metai.
 • Iškabos, šviesdėžės, tūrinės raidės. Projektuojamos ir įrengiamos įvairaus tipo ir sudėtingumo iškabos – šviesdėžės, šviečiantys tūriniai elementai, reklaminiai pano, vaizdinės informacijos sistemos. Visus projektus agentūra gali suderinti su valstybine kalbos kontrolės tarnyba, miesto architektais.
 • Reklama ant transporto priemonių. Transporto priemonių reklaminiam apipavidalinimui siūloma naudoti aukščiausios kokybės spaudą, atsparią atmosferos poveikiui.
 • Spalvinė skaitmeninė spauda. Spausdinama iki A3 formato: skrajutės, bukletai, nuotraukos, reprodukcijos ir kt. Gaminamos vizitinės kortelės, naudojant įvairų popierių (blizgų, matinį, dekoratyvų) ir per trumpą laiką lazeriniu spausdintuvu atspausdinus vaizdą, savo kokybe nenusileidžia rankinės šilkografijos technologijai.
 • Parodų stendai. Projektuojamos, gaminamos ir įrengiamos stacionarios ir kilnojamos parodų ekspozicijos. Siūlomos kompaktiškos ir lengvai surenkamos įvairių formų modulinės ir vientisos ekspozicijų sistemos ir ekspoziciniai stoveliai, skirti parodoms, konferencijoms, akcijoms, prezentacijoms.
 • Suvenyrai.
 • Spauda ant drabužių: darbui, laisvalaikiui, sportui. Tai gali būti firmos reklama ant darbo rūbų, sportinių aprangų reklaminis apipavidalinimas, norima nuotrauka ant marškinėlių, kt.
 • Brėžinių spauda. Spausdinami bei kopijuojami didelio formato brėžiniai, nespalvoti plakatai, afišos. Maksimalus formatas: 0,914 m x 30 m. Spausdinama iš cdr, pdf, jpg, dwg ir kitų formatų. Taip pat galima skenuoti. Maksimalus skenuojamo objekto storis – 13 mm, plotis – 0,914 m, ilgis – iki 30 m.

 

Reklamos agentūros „PICO line“ išskirtinumą Lietuvos rinkoje lemia ne tik kvalifikuoti darbuotojai, bet ir turima gera įranga. Ji ir sąlygoja teikiamas įmonės paslaugas, jų kokybę. Tarp UAB „PICO line“ klientų yra ir gerai žinomos firmos: „Audimas”, „Ragutis”, „Senukai“, „Pizza Jazz”, „Kauno energija“ ir kt.

Toliau yra plačiau apžvelgiami UAB „PICO line“ gamybos skyriuje bei biure esantys įrenginiai.

2.1. Terminis presas „SISER TS-ONE“

 

SiserTS1
SiserTS1

Terminis presas skirtas įvairiems išpjautiems terminėje plėvelėje užrašams užnešti ant tekstilės gaminių: marškinėlių, darbo drabužių, transferų, sublimacijai.

Norimą laiką ir temperatūrą prese galima nustatyti patogiu skaitmeniniu tiksliu valdymo įrenginėliu – paneliu. Norima ir esama temperatūros, kaip ir nustatytas laikas gali būti nuskaitomi panaudojant šviesos diodo parodymus. Kadangi preso plokštė gali būti sukama į kairę ir į dešinę, tekstilės gaminiai yra patogiai uždedami ant preso. Šildymo plotai pagal pageidavimą sukami taip, kad būtų galima naudoti abu formatus: 50 cm x 38 cm ir 38 cm x 50 cm. Su terminiu presu „SISER TS-ONE“ galima apdirbti taip pat sunkius objektus, pavyzdžiui, išorinės langų užuolaidas ir brezentą.

1 lentelė

Techniniai duomenys

Kaitinamosios plokštės išmatavimai 380 mm x 500 mm
Drabužio uždėjimas Po presavimo kaitinamoji plokštė pasukama į šoną
Keičiama spaudimo jėga Apatinė plokštė ant sraigto (reguliuoti prispaudimo stiprumą)
Temperatūra 0-220oC (palaipsninis elektroninis nustatymas)
Termostatas Elektroninis (paklaida 1oC per visą kaitinamąją plokštę)
Chronometras Elektroninis su garsiniu įspėjamuoju signalu
Panelis Skaitmeninis
Aukštis 680 mm
Ilgis 620 mm
Plotis 570 mm / 690 mm (pasukus plokštę į šoną)
Elektros sunaudojimas (max) 2000 W
Svoris 46 kg

 

Taip pat galima naudoti turimą papildomą kaitinimo plokštę kepuraitėms ir mažą kaitinimo plokštę rankinėms, krepšiams ir lietsargiams.

2 lentelė

Techniniai duomenys

Opcijos Lenkta forma kepuraitėms ir tiesi forma mažiems plotams
Kaitinamosios plokštės išmatavimai 150 mm x 150 mm
Kepuraitės/drabužio uždėjimas Po presavimo kaitinamoji plokštė pasukama į šoną
Keičiama spaudimo jėga Apatinė plokštė ant sraigto (reguliuoti prispaudimo stiprumą)
Temperatūra 0-220oC (palaipsninis elektroninis nustatymas)
Svoris 4 kg

 

2.2. Pjaustantis braižiklis „SummaCut D120 SE“

 

„SummaCut“ yra populiari ir nebrangi pjaustančių braižiklių serija. Su „SummaCut D120 SE“ pjaustančiu braižikliu yra pjaustoma įvairi vidaus ir lauko reklamos produkcija.

„SummaCut D120 SE“ pjaustančiame braižiklyje kombinuojama ilgaamžė peilio galvutė su pažangiu „Summa“ programavimu. SE modeliai turi optinę akį lipdukų apipjaustymui. Yra išskirtinė „OptiCut™“ funkcija ašmenų dilimo išlyginimui, leidžianti gerai pjauti su senu peiliuku, galinga „drag“ technologijos galvutė ir patogus valdymas iš kompiuterio. [5]

Nustatomas plėvelės laikymas ir plėvelės jungės leidžia plėvelę įdėti tiesiai. Pjaustantis braižiklis yra tikslus – galima pakartotinai pjaustyti iki 8 metrų ilgio brėžinius. Komplektuojami flangai garantuoja ilgų darbų kokybę.

„SummaCut“ pjaustantys braižikliai turi nesudėtingą valdymo įrenginėlį – LCD panelį greitam ir paprastam nustatymų pakeitimui, pavyzdžiui, greičio, spaudimo, kt. Galima išsaugoti 4 konfiguracijų nustatymus, o tai leidžia dar greičiau pakeisti konfiguraciją. Taip pat yra pridedama „Summa Cutter Control™” programinė įranga, su kuria galima keisti ir išsaugoti visus nustatymus „Windows“ arba „Macintosh“ kompiuteriuose. [6]

Pjaustymui naudojamos medžiagos – įvairios vinilinės ir specialios lipnios plėvelės ant popierinio ir polietileninio pagrindo.

3 lentelė

Techniniai duomenys

Apipjaustyti lipdukus Taip (OPOS 2.0 optinė sistema)
„Štancuoti“ kartoną Taip (turi FlexCut pjaustymą)
Tikslumas 8m ilgio darbams Taip (MicroSprocket varančioji sistema)
Braižymo technologija Drag
Max plėvelės plotis 1375 mm
Max pjaustomas plotis 1200 mm
Min plėvelės plotis 120 mm
Min pjaustomas plotis 110 mm
Garantuojamas pakartojimo tikslumas iki 1200 mm x 8 m
Prispaudimo velenų skaičius; jėga 3; galima pjaustyti pakėlus vidurinį ratuką
Sinchroninis ratukų pakėlimas/nuleidimas TAIP
Plėvelių storių spektras 0.05 mm iki 0.25 mm (0.8 mm su „sandblast“  peiliuku)
Greitis max 800 mm/s (pagal ašis), max 1130 mm/s (įstrižai)
Pagreitis (objekto kampų pjaustymas) max 2G (pagal ašis), max 2,8G (įstrižai)
Mechaninė rezoliucija 0,0127 mm
Pakartojimo tikslumas 0,1% nuo perstumto ilgio: iki 8m
Spaudimo jėgos spektras 0 – 400 g (didinamas kas 5g)
Pjaustymo juostelė Tefloninė (keičiama kas 2-3 metus)
LCD panelis Yra
USB jungtis Yra (1,5MB/s)
Serial RS-232 jungtis Yra (max 38400 bps)
Standartinė atmintis 2 MB
Pjaustymo iš rulono sistema Yra
Flangai rulono fiksacijai Įtraukti (maksimaliam tikslumui)
Stovas su krepšiais plėvelės kritimui Opcija
Išmatavimai (be stovo) 30 x 100 x 35 cm
Svoris 15,5 kg
Kitos standartinės funkcijos Flex-Cut, OPTiCUT, Overcut, Advanced Overcut; Vector look-ahead; Curve and arc smoothing
Programos komplekte Summa Winplot, MacSignCut (Mac), Summa Cutter Ctr
Galima programinė įranga – opcija EasySign Starter
Gamintojo garantija 2 metai

 

2.3. Skaitmeninės spaudos spausdintuvas „MUTOH Toucan PJ-1614NXE”

 

„MUTOH Toucan PJ-1614NXE” spausdintuvas yra skirtas lauko reklamai spausdinti. „Toucan” spausdintuvais atspausdinti spaudiniai lauko sąlygomis išsilaiko ilgai netgi nenaudojant UV laminavimo. Naudojami solventiniai dažai suteikia galimybę spausdinti ant nebrangių nesluoksniuotų medžiagų, pavyzdžiui, PVC lipnių plėvelių, tentų, vėliavų, kt. „Toucan” dažai yra atsparūs vandeniui ir UV spinduliams, negretai susidėvintys. Tačiau jie yra lakūs ir nuodingi, todėl yra patartina, kad patalpoje būtų įrengta oro vėdinimo sistema. [7]

„MUTOH Toucan“ skaitmeniniais spausdintuvais spausdinama įvairi produkcija, pavyzdžiui, reklama ant transporto priemonių, mobilūs reklaminiai stendai, statybų iškabos, grafika ant grindų, apšviečiami užrašai, plakatai, vėliavos, kt. Atspausdinta produkcija be laminavimo išsilaiko iki 3 metų.

 

4 lentelė

Techniniai duomenys

Spausdinimo technologija Drop-on-demand („lašas pagal reikalavimą“) principas, naudojant pjezoelektrinį efektą
Max spausdinimo plotis 1600 mm
Max medžiagos plotis 1626 mm
Spausdinimo skyra Spausdinant dideliu greičiu – 360 x 180 dpi;Spausdinant vidutiniu greičiu – 360 x 360 dpi;Spausdinant aukšta kokybe – 360 x 720 dpi.
Spausdinimo greitis 37,7 m2/h (180 x 360 dpi)
Naudojami dažai Solvent Ink, atsparūs vandeniui, negreitai susidėvintys;2 l talpos;galima papildyti spausdinimo metu.
Programinė įranga RIP
Išmatavimai 3018 mm x 720 mm x 1227 mm

 

2.4. Plačiaformatis skaitmeninis rašalinis spausdintuvas „SolJet Pro II SJ-1000“

 SolJet Pro II SJ-1000

 

 

7 pav. Plačiaformatis skaitmeninis rašalinis spausdintuvas „SolJet Pro II SJ-1000“

 

            „SolJet SJ-1000EX“ yra pats plačiausias ir greičiausias „Roland‘s“ firmos plačiaformatis spausdintuvas. 2,6 metrų pločio spausdintuvu spausdinami plakatai, vėliavos, reklamos ant transporto priemonių, kt. Nepertraukiamą ir be klaidų medžiagos transportavimą garantuoja patikima medžiagos išvyniojimo ir suvyniojimo sistema. Spausdinimui naudojamų dažų sudėtyje yra lakių aitrių medžiagų, todėl reikalinga oro vėdinimo sistema, kuri įrengta spausdintuvo dangtyje. Nelaminuotai spausdintai produkcijai yra garantuojamas ilgas galiojimo laikas. Tinka lauko reklamos produkcijai spausdinti. Naudojamos medžiagos: foto popierius, tentas, drobės, PVC plėvelės, kt.

„SolJet SJ-1000EX“ yra keturspalvis spausdintuvas su 2 CMYK rinkiniais. Spausdinamos produkcijos kokybė priklauso nuo pasirinkto spausdinimo greičio. „SolJet SJ-1000EX“ spausdina plačiaformatę produkciją 45m2/h greičiu šešiomis pjezoelektrinėmis galvutėmis. Jos spausdina tik iš kairės į dešinę. Norint atspausdinti ryškesnį vaizdą, galima nustatyti, kad galvutė grįždama dar kartą atspausdintų tą pačią spausdinimo juostą. Galima parinkti aštuonis skirtingus spausdinimo režimus.

EX serijos spausdintuvai turi sistemą, kuri leidžia valdyti rašalo lašelio taško dydį iki mažiausios detalės. Tai leidžia pasiekti puikią spausdinamo objekto kokybę. „SolJet SJ-1000EX“ taip pat yra naudojama technologija, galinti dozuoti rašalo praleižiamąjį pajėgumą trijų lašelių dydžių. Todėl ir smulkiausios detalės yra išspausdinamos ryškiai.

Visi EX serijos spausdintuvai turi šildymo sistemą. „SolJet SJ-1000EX“ spausdintuve šildymo sistema užtikrina pakankamai greitą rašalo džiūvimą, spausdinant plačiaformatę spaudą, kad nenukentėtų spausdinimo greitis. [8]

5 lentelė

Techniniai duomenys

Spausdinimo technologija Drop-on-demand („lašas pagal reikalavimą“) principas, naudojant pjezoelektrinį efektą
Spausdinimo skyra 360×360, 360×720, 720×720 ir 720×1440 (dpi)
Max spausdinimo plotis 1200 mm iki 2600 mm
Max medžiagos plotis 1220 mm iki 2641 mm
Spausdinimo greitis 45m²/h  (360 x 360 dpi)
Rašalo kasetė Tipas: Eco-SOL INK; talpa: 220ml ±10mlSpalvos: 12 kasečių – 2x CMYK
Šildymo sistema 30~50°C
Šildymo įjungimas 1 m ilgiui, esant 20% kambario temperatūrai ir 50% oro drėgnumui, šildymas nustatomas 40°C
Energijos taupymo funkcija “Auto Sleep” – atitinka tarptautinį „ENERGY STAR®““Office Equipment” – programa
Aprūpinimas elektros energija 220-240V ±10%, 50/60Hz, 10A
Galios sunaudojimas Spausdinant: 1800WPasiruošimas: 55,4W
Triukšmas Spausdinant: max 65dB (A)Pasiruošimas: max 40dB (A) (pagal ISO 7779)
Išmatavimai 3894 mm x 1159 mm x 1394 mm
Svoris (įskaitant stovą) 455kg
Reikalavimai įmonei Temperatūra: 20-32°C;Oro drėgnumas: įjungtas spausdintuvas – 35-80% (be kondensatoriaus), išjungtas – 20-80%

2.5. Sublimacinės spaudos spausdintuvas „MUTOH Viper 4C”

MUTOH Viper 4C
MUTOH Viper 4C


8 pav. Sublimacinės spaudos spausdintuvas „MUTOH Viper 4C”

 

„MUTOH Viper 4C“ spausdintuvas skirtas sublimacinei spaudai. „MUTOH“ plačiaformatės spaudos spausdintuvai gali spausdinti labai aukštos kokybės atvaizdus ant specialaus sublimacinio popieriaus (gramatūra 75g/m2). „MUTOH Viper 4C“ yra sukonstruotas 8 spalvų kasetėms: 4 CMYK spalvos, be jų taip pat gali būti įstatomos šviesiai purpurinės, šviesiai žydros, šviesiai geltonos ir juodos spalvos kasetės. Tačiau pastarosios šviesesnės spalvos nenaudojamos, nes geresnė kokybė gaunama spausdinimui naudojant tik keturias pagrindines CMYK spalvas. Dažų srovė valdoma pjezoelektriniu rašalo padavimo principu. „MUTOH Viper 4C“ spausdintuvais išspausdinti atvaizdai būna veidrodiniai, nes išspausdintas ant popieriaus atvaizdas presuojant dedamas spausdinta puse ant audinio.

Popierius spausdintuve yra paduodamas iš rulono. Galima spausdinti vienu arba dviem pasais. Spausdinant aukščiausia skyra 720×360 taškų dviem pasais, gaunamas itin aukštos kokybės spalvotas atvaizdas, tačiau nukenčia greitis. Spausdinant minėta kokybe, vienas bėginis popieriaus metras išspausdinamas maždaug per 20 minučių. Atvaizdai spausdinami 72 dpi skyra arba 100 dpi skyra, tokios kokybės visiškai pakanka norint gauti gražų ir ryškų atspaudą ant audinio.

Spausdintuve yra įtaisyti du šildymo mechanizmai. Vienas yra platformoje, kur yra išvyniojamas popierius ir tuomet pašildomas (temperatūrų intervalas 20-50°C), kitas – išdžiovina užspausdintą popierių, sukietina dažus (temperatūrų intervalas 20-50°C). [9]

 

 

 

6 lentelė

Techniniai duomenys

„MUTOH Viper“ lašo formavimo technologija Mikro pjezoelektrinės galvutės (8 galvutės 8 spalvoms): 2×360 skylučių CMYK spalvai
Varijuojantys rašalo lašelių dydžiai 5,4 ng, 11,5 ng ir 25 ng
Aštuoni spalvų kanalai 4+4 (galima CMYK subl.+CMYK pigm.)
Rašalų tipas Digitex
Maksimalus medžiagos plotis 1653 mm
Maksimalus spaudos plotis 1643 mm
Popieriaus kraštų flangai Stumdomi (sistemoje)
Automatiškai keičiamas galvučių aukštis; max aukštis Trys pozicijos; max 4 mm
Kaitinimo elementas (HeaterA) iki galvučių Max 50o C
Džiovintuvas (Dryer D) po spaudos Max 50o C
Spaudos rezoliucijos 360×360 dpi, 720×720 dpi, 1440×1440 dpi
Spaudos greičiai 39,5 m²/h / Vidutinis : 7 – 28 m²/h
Max rulono svoris 100 kg
Max rulono spindulys 300 mm
Hi-speed tinklo plokštė Yra
HD / RAM 20.3GB / 128MB
Automatinis/aktyvuojamas nurėžimo peilis Sistemoje prie spaudos galvučių

2.6. Sublimacinės spaudos terminis presas „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“

MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter
MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter

 

9 pav. Sublimacinės spaudos terminis presas „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“

            „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“ – tai sublimacinės spaudos terminis presas. Šiuo presu galima marginti vėliavas, marškinėlius, skareles, kilimus, kt.

Presas turi dvigubą darbo paviršių, todėl yra sutaupomas laikas. Specialus motoras, užtikrinantis didesnį veikimo greitį, reguliuoja judančią viršutinę presavimo plokštę. Trys elektroniniai termostatai ir 20 mm storio spaudimo plokštė iš atsparaus korozijai aliuminio užtikrina tikslų temperatūros paskirstymą. Taip galima išgauti norimą spalvą ant audinio. Unikali dvigubos hidraulinės (suspaustos alyvos) pompos veikimo sistema leidžia taip atidaryti ir uždaryti spaudimo paviršių, kad audinys nejudėtų. Preso funkcijas galima užprogramuoti, pavyzdžiui, nustatyti spaudimo plokštės judėjimo intervalus, spaudimo laiką, stiprumą. Didelis preso plotis yra padegtas tefloniniu audiniu, kad galima būtų marginti metalą, stiklą. Viršutinė presavimo plokštė turi specialų paviršiaus nuvalymo mechanizmą.

NĖRA KOMENTARŲ

KOMENTUOTI