OPTIMALUS URL RESTRUKTŪRIZAVIMAS

Kiekvienas paieškos optimizavimo specialistas anksčiau ar vėliau apsistoja ties tam tikra reklamos taktika. Galbūt, jūs perskaitėte šimtus spaudinių bloguose apie tai, kaip sukurti geriausiai optimizuotus URL ir dabar tik ir užsiimate tuo, kad juos tobulinate. Bet štai praeina keletas mėnesių, failas htaccess „apaugo“ daugiasluoksniais 301 peradresatais, jūs vis dar neturite laiko užsiiimti atsakomųjų nuorodų kiekio didinimu ir jūs neberašote naujo turinio. Ar ji buvo to verta?

Bet kokie pakeitimai – tai rizika. Galbūt tai skamba ne per daug žadančiai, bet realiame pasaulyje, kiekvienas pasikeitimas yra lydimas rizikos. Net jeigu viso tinklalapio URL perdirbimas yra atliktas tobulai, o peradresatai yra nepriekaištingi, naršyklės vis tiek sugaiš nemažai laiko pakeitimams apdoroti. Tuo metu, jūsų svetainė gali prarasti savo pozicijas   informacijos pateikimo srityje, gali atsirasti klaidų ir jeigu nauja URL schema nėra iš esmės geresnė, kai kurie puslapiai gali visam laikui prarasti savo pirmaujančias pozicijas. Be to, patikimo būdo, kaip atlikti A/B visų svetainės pakeitimų testavimą tam, kad optimizuoti paiešką, tiesiog  nėra.

Dažniausiai viskas baigiasi menku pelnu. Perėjimas nuo gero prie vos geresnio, tikriausiai, nėra vertas laiko ir pastangų, nekalbant jau apie riziką. Kada gi būtina pakeisti adresą? Vienas iš blogo SEOmoz autorių Dr. Pit aptaria penkis atvejus, kai URL struktūros modifikavimas gali būti naudingas.

 

1. Dinaminiai adresai

 

Dinaminiuose URL yra parametrai, kuriais remiantis yra generuojamas turinys. Štai būdingas pavyzdys:

www.example.com/product.php?ID=12345 & color = 4 & size = 3 & session = 67890

Egzistuoja paplitusi klaidinga nuomonė, kad „Google“ negali skaityti tokių adresų ar nebeskaito jų po dviejų ar trijų parametrų. Mūsų dienomis ji tiesiog yra neteisinga, nors URL ilgis turi išsitekti protingose ribose. Tikrosios problemos, kylančios dėl dinamiškų URL, yra žymiai sudėtingesnės:

• juose nėra atitinkamų raktažodžių;

• jie dažniau sąlygoja dubliuoto turinio atsiradimą;

• vartotojai juos naudodami apsilanko rečiau;

• jie pasižymi didėjimo tendencija.

Kada galima pradėti kalbėti apie tai, kad URL yra per daug „dinamiški“? Pavyzdys pateiktas aukščiau yra aiškiai tas atvejis, kai reikia atlikti pakeitimus. Šis adresas yra per ilgas, jame nėra atitinkamų raktažodžių, tokie parametrai kaip „spalva“ ir „dydis“ greičiausiai sukuria puslapio toną, labai panašų į tikslių dublikatų, o sesijos indentifikatorius tokių dublikatų skaičių padaro neribotu. Tai turi būti ištaisyta.

Tačiau tai yra paprastas atvejis. Viskas gali būti daug sudėtingiau. Kaip jums toks pavayzdys?

www.example.com/blog.php?topic=how-to-tame-a-Panda

Techniniu požiūriu, tai yra dinamiškas URL, todėl jį reikia keisti į kažką panašaus:

www.example.com/blog/how-to-tame-a-Panda

Tačiau tikimybė, kad arba jūs įgysite svarų pranašumą, arba kad prizas nusvers riziką yra gana maža. Idealiame pasaulyje, antroji alternatyva yra žinoma geresnė, ir jeigu pradėti blogą nuo nulio, šiam atvejui, be abejo, būtų teikiama pirmenybė. Bet jei jau kalbama apie gerai žinomą blogą su tūkstančiais puslapių, tai geriausia palikti viską kaip yra.

 

2. Nestruktūruoti URL

 

Kitas būdingas pavyzdys, keliantis nerimą — kad adresai nesutampa su svetainės struktūra. Tarkime, kad yra toks URL:

www.example.com/Diamond-studded-ponies

Kai kurie interneto-meistrai mano, kad reikėtų pridėti aplankų, kad būtų atspindėta vidaus hierarchija, pavyzdžiui, taip:

www.example.com/horses/Bejeweled/Diamond-studded-ponies

Manyti, kad URL struktūra atspindi svetainės struktūrą yra neteisinga. Jei pagrindinė URL dalis randasi trijuose lygmenyse nuo domeno pavadinimo, tai dar nereiškia, kad naršyklės suvoks ją kaip tokią. Su šiuo teiginiu galima gynčytis, sakant, kad antroji alternatyva yra prasmingesnė lankytojams. Deja, jis taip pat yra dar ir ilgesnis, o unikaliausi raktažodžiai atsiduria pabaigoje (uodegoje). Daugeliu atvejų, pirmasis variantas yra labiau pageidautinas.

Žinoma, galioja ir atvirkštinė taisyklė. Jei adresai yra plokščios struktūros, ir kiekvienas puslapis randasi tame pačiame gylio lygyje, tai dar nereiškia, kad jūs sukūrėte plokščią svetainės hierarchiją. „Google“ vis dar indeksuoja puslapius, atsižvelgdamas į jūsų sukurtus kelius. Gali būti, kad plokštesniems URL teikiama nedidelė pirmenybė, tačiau tai neturės jokios įtakos reitingavimui.

Struktūriniai URL gali sukelti problemų dubliuojantis turiniui. Tarkime, kad jūs suteikiate lankytojams galimybę patekti į vieną ir tą patį puslapį trimis skirtingais būdais:

www.example.com/horses/Bejeweled/Diamond-studded-ponies

www.example.com/Tags/ponies/Diamond-studded-ponies

www.example.com/Tags/Shiny/Diamond-studded-ponies

Puiku — jūs tik ką sukūrėte du egzempliorius jau esamo turinio ir naršyklė pamatys tris identiškus puslapius. Tai greičiau yra indeksavimo problema negu kad URL, tačiau indeksavimo kontrolei egzistuoja savi įrankiai. O štai per daug struktūruoti URL tik pablogins reikalų esmę.

 

3. Ilgi URL

 

Kada ilgas adresas tampa per ilgas? Techniškai, šis adresas turi būti tokio ilgio, kiek to reikia. Kai kurios naršyklės ir serveriai turi tam tikras ribas, bet jos randasi toli už protingų ribų. Pavyzdžiui, IE8 tinka adresams iki 2083 simbolių.

Praktiniu požiūriu, ilgas URL iššaukia problemas. Per ilgas URL:

• sumažina bet kurio konkretaus URL raktinio žodžio reitingavimą;

• gali sumažinti nuorodų skaitomumą ir spaudinėjimą;

• gali būti apkarpytas kopijuojant per mainų buferį;

• gali būti apkarpytas kai kurių socialinių tinklalapių;

• pernelyg sunku prisiminti.

Ieškoti veiksmų čia yra daugiau menas nei mokslas. Vienas iš svarbiausių kriterijų yra pakartojamumas. Bendrasis principas yra paprastas: jei yra kažkas, kuris neprideda jokios vertės, geriau tuo atsikratyti. Pavyzdžiui, čia yra URL su daugeliu pasikartojimų:

www.example.com/Store/products/Featured-Products/product-Tasty-Tasty-waffles

Jei jau turite katalogą „parduotuvė“, tai ar taip jau yra reikalingas aplankas „produktai“? Jei mes žinome, kad jūs jau esate aplanko „parduotuvė/produktai“ viduje ar būtina atskirti kategoriją „ypatingi produktai „(kodėl gi ne tiesiog „ypatingi“)? Ar ši subkategorija „Ypatingi“ būtinai jums reikalinga? Ir ar būtina kiekvieno produkto įrašą pradėti žodžiu „produktas-“? Vafliai yra tikrai tokie skanūs, kad šią savybę būtina pakartoti?

Galima rasti ir kur kas labiau apleistų atvejų, tiesiog šiuo pavyzdžiu iliustruojamos dažniausiai pasitaikančios problemos. Vėl gi, reikia atsižvelgti į kompromisus. Adreso, kuris pateiktas aukščiau, pataisymas, gali duoti rezultatų paieškos optimizavime. Įrašo „/ blogas“ pašalinimas iš visų spaudinių adresų gali būti pageidautinas, bet praktikoje tai neduos jokių privalumų.

 

4. Perpildymas raktažodžiais

 

3-5 Scenarijus kažkuo yra panašūs. Adresai, iki viršaus prikišti raktažodžių, linkę plėstis ir praryti kitus puslapius. Paprastai perkrautame raktažodžiais adrese arba yra daug pasikartojimų arba bandyta pritaikyti kiekvieną tikslinės frazės atvejį. Čia yra pavyzdys:

www.example.com/ponies/Diamond-studded-ponies-Diamond-ponies-pony

Peroptimizuotų URL pesimizacijos atvejai kol kas yra reti, bet, dažniausiai, tokie adresai naršyklei yra puslapio užterštumo šlamštu rodiklis. Net jeigu naršyklė jūsų nenubaudžia, verta susimąstyti apie sukoncentravimą. Tokiu būdu jūs iš ties galite pritraukti daugiau lankytojų, tačiau tuo pat metu kiekviena frazė įgis mažiau dėmesio.

Išskirkite prioritetus ir susikoncentruokite į svarbiausius. Tai pasakytina ne tik apie adresus, bet taip pat ir apie viską, kas yra susiję su raktažodžiais. Jeigu mesti į sieną viską,  kas patenka į rankas, kad pažiūrėti, kas prilips, dažniausiai jūs gausite tik purviną sieną.

 

5. Kanibalizmas tarp raktinių žodžių

 

Galbūt tai yra sunkiausiai atpažįstama problema, nes ji veikia visame tinklalapyje ir pažinti ją pagal vieną adresą vargu ar įmanoma. Taip ir, griežtai kalbant, tai nėra adreso problema. Kanibalizmas raktinių žodžių terpėje įvyksta tada, kai tiems patiems raktažodžiams tenka per daug adresų.

Vienareikšmio šios problemos sprendimo nėra, nes tinklalapis, skirtas kuriai nors siaurai temai, visai natūraliu būdu turės puslapius ir adresus su sutampančiais raktažodžiais. Tai yra įprastas dalykas.

Problemos prasideda, kai jūs tinklalapius dalijate į daugelį puslapių, kad surinktumėte  visus įmanomus variantus su ilgomis užlausomis. Tereikia įsitraukti į šį užsiėmimą, kai  indeksuotų puslapių vertė naršyklės akyse prarandama, ir jai tinklalapis tampa silpnu.

Šiuo atveju adresai yra tik ligos simptomai, kuri vyksta sisteminiame lygyje. Jei esate per daug ambicingas, jums teks konsoliduoti šiuos puslapius, o ne tik pakeisti adresus. Jei anksčiau „silpnas“ turinys atsispindėjo tik jame pačiame, tai dabar tai įvertinama reitinguojant ištisus tinklalapius.

 

Veikite atsargiai

 

Jeigu jūs vis dėto manote, kad globalus adresų pakeitimas yra vertas rizikos, sugalvokite planą ir nuosekliai jį vykdykite. URL keitimo planavimo procesas yra ne šio straipsnio sritis, bet yra keletas pagrindinių momentų, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 

1. Naudokitės 301 peradresavimu.

2. Naudokite peradresavimą adresą-į-adresą kiekvienam puslapiui, kurį norite išsaugoti.

3. Atnaujinkite visas vidaus nuorodas.

4. Nesustatykite peradresavimų į eilę, jei galite apsieiti be to.

5. Pridėkite naują tinklalapio XML-žemėlapį.

6. Kuriam laikui palikite seną tinklalapio žemėrapį.

 

Trečią dalį straipsnio autorius siūlo atskleisti išsamiau, nes jam ne kartą teko stebėti, kaip po techninio pobūdžio pakeitimų visame tinklalapyje ir 301 peradresatų priskyrimo, vykdytojas pamiršdavo atlikti visą svetainės navigacijos atnaujinimą. Naršyklėms matomi indeksavimo keliai vis dar yra svarbiausi signalai. Trumpai tariant, įsitikinkite, kad vidinė struktūra 100 % sutampa su naujais URL adresais.

Paskutinis punktas sąraše nėra visiškai aiškus, tačiau yra daug specialistų, kurie to reikalauja. To priežastis yra labai paprasta: jei naršyklės nemato senų adresų, jos gali  nesilankyti juose ir todėl negali apdoroti visų 301 peradresavimų. Anksčiau ar vėliau jos ras visus naujus URL, tačiau tam gali prireikti daugiau laiko. Kuriam laikui palikęs senąjį tinklalapio žemėlapį, jūs suteiksite robotams daugiau galimybių apdoroti peradresavimus ir, jeigu šie peradresavimai teisingai nustatyti, dubliuojantis turinys nebus sukurtas. Paprastai seną tinklalapio žemėlapį galima pašalinti po kelių-trijų savaičių.

Net jei jūs viską atlikote teisingai, pirmą porą savaičių, pateikiant informaciją, svetainės pozicijos šokinės iš vienos vietos į kitą. Naršyklėms reikia šiek tiek laiko, kad įvertintų naują svetainės struktūrą.

Apie seo skaitykite seopaslaugos.com bloge.

Ankstesnis straipsnisBIZNIO BLOG’AS
Kitas straipsnisSEO AUDITAS PER 20 MINUČIŲ

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here