Laiptai
Laiptai

Jau nuo senų laikų žmogus stengiasi palengvinti savo gyvenimą. Jis išgalvojo tūkstančius tūkstančių pavadinimų, kurie tapo vardais daugeliui obiektams. Dar prieš tūkstančius metų žmonės paėme akmenį daužė ji į kitą akmenį išgavo ugnį. Dar ir tad jie laipiojo medžiais, kur labai dažnai rasdavosi jų slieptuvė, tada kvepuodami tiru oru, jie net negalėdavo pagalvuoti, kaip po poros tūkstančių metų galės pasikeisti paprasto žmogaus būitis.
Dabar mes tik galime pamatyti kinuose tuos žmonės, kurie atsitiktinai patekus į miestą išgirsta triukšmą, pamato daug nebūtinų dalykų. Pamatome jų įspūdžius. Dabar jie tiesiog negalėtų susigaudyti šitame visame procese.

Tačiau, nuo ko gi viskas prasidėjo? Gal labai kvailas klausymas bet tai, ką mes matom šiandien ir ką dar neišvysim padaro pats žmogus, tai štai taip jis pats save žudo.

Daug dalykų, kuriu aš tikrai negaliu ivardinti palengvina žmogaus gyvenimą, daug jam šiandien tarnauja, taip žmogus taupo savo laiką, taip jis gali nedaryti, kas jam nepatinka, taip jis tesiog gyvena.

Savo gyvenamojoje patalpoje mes galime kada panorėję keisti baldus, jų išdėstymą, perdažyti sienas ir t.t.  Tačiau vieną iš interjero elementų – laiptus – statome “ visiems laikams”. Todėl jie turėtų jungti ne tik atskirus namo aukštus, bet tapti ir svarbiausiu architekturiniu dariniu bei interjero puošmena. Kadangi laiptai – ilgaamžiai, todėl medžiaga, iš kurios juos gaminsime, turi būti atspari nusidevėjimui, o konstrukcija – saugi ir patogi lipti.

Nepakartojamas laiptų stilius – tai pirmoji mintis prašnekus apie laiptus naujame būste. Be abejones, laiptai yra viena efektingiausių namo interjero detalių. Laiptais graksčiai pakylame į svetainę, nusileidžiame į bariuką rūsyje, laipteliai nuveda į vaikų palėpę. Erdvę po laiptais dažnai naudojame ir kitiems svarbiems  dalykams: pasliepiame skalbimo mašiną, įrengiame pagalbines patalpas, pritaikome sandeliukams, išradingai sukonstruojame drabužių dėžes. Laiptai esti įvairių modifikacijų: metaliniai, stikliniai, akmeniniai, tai pat derinamos įvairios medžiagos, apdailai naudojamos netradicinės medžiagos – spalvotas metalas, keraminės detalės, kalvių nukaldintos baliustrados, turėklai. Šio funkcionalaus baldo individualumas suteikia galimybę išsirinkti kuo įvairiausias medienos rūšis, spalvas ir laiptų aksesuarus.

Tikslas vienas – INDIVIDUALU.

 

Mediena laiptams

Laiptams gaminti dažniausiai naudojamas kietmedis, tai yra ąžuolas, beržas, klevas, bukas. Siekiant išvengti medžio sukimosi pakopose, naudojama klijuota mediena.Mediniai laiptai

Nepriekaištinga laiptų gamybai tinka kokybiškai paruošta ąžuolo mediena. Laiptų gamintojai dažnai rekomenduoja uosį, nes tai optimaliausias kainos ir kokybės derinys. Uosį lengva apdoroti, dailinti, džiovinamas jis beveik nesueižėja. Jo medienos tankis artimas ąžuolui (600 kg/m*2). Uosis išsiskiria tvirtumu, tai nepaprastai elastinga mediena, todėl mechaniškai ją gana lengva apdoroti. Dėl didelio elastingumo uosis naudojamas beveik visoms laiptų detalėms – pakopoms, turėklams – gaminti. Jo mediena kieta, tvirta, išraiškingos stambios tekstūros, pilkai rausvos spalvos.

Laiptų įrengimas

Labai svarbu parinkti laiptų vietą. Jeigu yra galimybė pasirinkti laiptų vietą patalpuose, pasirinkimą reikėtų labai kruopščiai apsvarstyti, planuoti nuo namo statybos ar rekonstrukcijos pradžios. Kitaip gali tekti didinti perdangos angą tuo metu, kai jau reikia kraustytis gyventi į viršutinį aukštą. Laiptus reikėtų užsakyti prieš du ar tris mėnesius – maždaug tiek trunka projektavimo darbai, medienos ruošinių atranka. Paprastai laiptai įrenginėjami galutinėje interjero apdailos darbų stadijoje. Naudojant specialią technologiją, lenkti turėklų porankiai formuojami objekte, vėliau gludinami ir šlifuojami. Norint paspartinti laiptų įrengimą, patariama vengti laiptų projekto koregavimo, nes kiekvienas projekto pakeitimas keičia ir visas laiptų detales. Pakanka sumažinti pakopos aukštį, ir keičiasi laiptasijos, turėklų kampas, baliustrų aukščiai.

Ankstesnis straipsnisFOTO PASLAUGU VERTINIMAS
Kitas straipsnisLaiptų įrengimas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here