Kompiuteriai kasdieniniame gyvenime

Su kompiuterių taikymais susiduriame ir kasdieniniame gyvenime:

  • prekybos centruose kompiuteriais ne tik tvarkoma turimų prekių apskaita, rengiami naujų prekių užsakymai, bet jie įgalina atsiskaityti už prekes naudojant atsiskaitymo korteles, parengti sąskaitas – faktūras ir t.t;
  • bibliotekose kompiuterinės informacinės sistemos padeda greitai rasti reikalingas knygas, pakeičia tradicinius katalogus elektroninias, keičia ir skiatytojų registracijos bei aptarnavimo būdus;
  • gydymo įstaigose kompiuteriai lengvina registratūrų darbą, supaprastina ligos istorjų rašymą ir informacijos apie kiekvieną pacientą kaupimą ir tvarkymą.

 

    Elektroninė prekyba

Interneto plėtra sukūrė sąlygas ne tik perduoti įvairiausią informaciją į bet kurį pasaulio tašką, bet ir sudaryti prekybos sandorius. Manoma, kad jau dabar 3% prekybos vyksta valdoma kompiuterio – naudojant elektronines ryšio priemones.

Kuo patraukli prekyba internete? Pirmiausia ji patraukia pirkėjus kainomis, pasiūla ir demokratiškumu. Čia galima rinktis iš to, kas pigiausia ir geriausia. Informacija apie prekes prieinama milžiniškam potencialių pirkėjų ratui.

Tačiau elektroninė prekyba susiduria su tam tikrais sunkumais, kurie neigiamai nuteikia vartotojus jos atžvilgiu:

  • asmeninė informacija gali būti perduota tretiesiems asmenims ir panaudota be vartotojo sutikimo;
  • pasitaiko kreditinių kortelių klastojimo, nelegalaus koretlės ar jos informacijos panaudojimo atvejų;
  • gali būti suklastotos ar neteisingai nurodytos prekės;
  • nėra vartotojų teisių gynimo sistemos.

Siekiant reglamentuoti naujo prekybos būdo funkcionavimą, kuriamas elektroninės prekybos standartas, kuris turėtų išspręsti daugelį iškilusių problemų.

Ankstesnis straipsnisKompiuterinis raštingumas
Kitas straipsnisElektroninis paštas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here