sąkandžio aukščio kėlimas

Turbūt vizitas pas odontologą niekam nekelia didžiulio susižavėjimo ir dažnas pacientas stengiasi sąmoningai ar ne išvengti dažno susidūrimo su odontologu. Tačiau specialistai nepamiršta priminti pacientams, jog kad ir kaip bijotumėte odontologijos kabineto ar odontologo, reguliarus apsilankymas pas specialistą privalomas. Juolab, kad ilgai nepasirodžius savo gydytojui galima praleisti svarbius momentus, dėl kurių vėliau gali prireikti sudėtingų procedūrų ir gydymo. Pavyzdžiui, ilgai nepastebėjus tam tikrų simptomų, gali būti reikalinga sudėtinga procedūra – sąkandžio aukščio kėlimas.

Kas tai yra?

Sąkandžio aukščio kėlimas yra sudėtinga procedūra, kuri atliekama tuomet, kai sąkandis yra netaisyklingas ir pakeičia savo formą bei aukštį dėl dantų nudilimo arba jų netaisyklingos formos. Sąkandžio kėlimas atliekamas tik odontologijos klinikose, kuriose dirba profesionalūs specialistai. Todėl jei Jūsų odontologas Vilniuje įspėjo, jog Jums bus reikalinga ši procedūra, pirmiausia pasidomėkite, ar jūsų klinikoje tokio tipo gydymas iš viso yra atliekamas.

Priklausomai nuo to, kokia yra sąkandžio situacija, toks gydymas gali trukti keliasdešimt valandų, tad prireiks toli gražu ne vieno ir ne dviejų vizitų pas odontologą. Pirmojo vizito metu gydytojas pateiks gydymo planą ir informuos, kaip vyks gydymo eiga. Dažniausiai sąkandžio aukščio kėlimas atliekamas ištiesinant ir pakeliant sąkandį vainikėliais.

Kodėl sąkandis pasikeičia?

Dažniausiai sąkandžio kėlimas neatsiranda savaime, jį nulemia dantų priežiūra arba praleistos dantų gydymo procedūros. Specialistai išskiria kelis dažniausius atvejus, kuomet pacientams tenka taikyti sąkandžio kėlimo procedūras.

  • Iškritę dantys. Viena populiariausių priežasčių, kuomet tenka kelti sąkandį yra dantų netekimas. Galima pagalvoti, jog tai nelabai susiję dalykai, tačiau iš tiesų susiję ir dar kaip. Dažnai pacientai, kurie netenka danties ar kelių arba jie yra pašalinami, nepasivargina apsirūpinti, kad dantys būtų atkurti. O dėl to dantys nesilaiko tvirtai, pakeičia savo poziciją, imą vienas kitą spausti ir tai lemia, jog dantys labiau dyla.
  • Bruksizmas. Labai dažnai pacientai, kurie naktimis griežia dantimis, atkeliauja pas odontologą su nudilusiais dantimis ir jiems taip pat reikalinga sąkandžio aukščio pakėlimo procedūra.
  • Genetika. Gali būti taip, jog nelygų sąkandį Jūs tiesiog paveldėjote, tad ir sąkandžio kėlimas reikalingas dėl netinkamos sąkandžio formos. Tad tokia problema nebūtinai turi būti nulemta Jūsų įpročių ar dantų priežiūros.

 

 

Ankstesnis straipsnisBuhalterinė apskaita: kaip atrodo buhalterių kasdienybė?
Kitas straipsnisPaskola automobiliui: taupyti ar skolintis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here