Išmoka mokama tretiesiems asmenims, kuriems per eismo įvykį buvo padaryta žala, tik tais atvejais jei:

  1. kaltininkas padrė žalą LR teritorijoje ir naudojo neapdraustą tačiau nustatytą transporto priemonę. Taip pat išmoka mokama jei žala buvo padaryta kitoje ES valstybės teritorijoje vairuojant neapdraustą transporto priemonę, o jos įprastinė buvimo vieta yra Lietuvos Respublikoje. Abiem atvejais dėl žalos padarymo atsiranda civilinė atsakomybė. Išmoka mokama nukentėjusiems tretiesiems asmenims, kurie nuolatos gyvena Lietuvoje, kitoje ES valstybėje narėje arba kitoje užsienio valstybėje, tačiau nacionalinis draudikų biuras turi būti pasirašęs bendradarbiavimo nuostatus.
  2. Eismo įvykis nutiko LR teritorijoje, jo metu buvo padaryta žala asmens sveikatai  ar atimta gyvybė ir yra žalos padarymo aplinkybės, nurodančios transporto priemonės valdytojo civilinę atsakomybę, bet nėra nustatyta transporto priemonė ar kaltininkai, kurie sukėlė eismo įvykį. Taip pat mokama išmoka ir dėl padarytos turtinės žalos tretiesiems asmenims, jei nors vienam iš jų biuras moka išmoką dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo.
  3. Kaltininkas tuo laikotarpiu, kai padarė žala yra apsidraudęs privalomuoju transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimu, tačiau jo atsakingam draudikui yra iškelta bankroto byla. Šiuo atveju žala turi buti padaryta LR teritorijoje, kitoje ES valstybėje narėje ar kitoje užsienio valstybėje, kurios nacionalinis draudikų biuras yra pasirašęs bandradarbiavimo nuostatus.
  4. Kaltininkas yra apsidraudęs savo civilinę atsakomybę kitos valstybės draudimo įmonėje ir ji yra išdavusi LR galiojanti draudimo dokumentą, bet nėra paskyrusi savo atstovo pretenzijoms nagrinėti Lietuvoje. Tačiau tai negalioja jei žalą atlygino kaltininko civilinę atsakomybę apdraudusi įmonė arba jos atstovas pretenzijoms nagrinėti.
Ankstesnis straipsnisDraudimo sumos ir įmokos
Kitas straipsnisIšmokų nemokėjimo atvejai