ISDN

 Namų tinkolo realizavimo priemonės. Buitininių prietaisų ir kompiuterio jungimas į tinklą apsaugos sistemos;

Automatizuotas būstas
Apie būsto įrangą, kuri išlaisvintų jo gyventojus nuo kai kurių kasdieninių pareigų, padidintų būsto komfortą, jį saugotų bei padėtų taupyti energiją, jau svajojama daugelį metų, tačiau dėl didelės kainos tik nedaugelis galėjo tokį būstą įsirengti. Namų automatikos įtaisai buvo labai brangūs. Norint juos sujungti kabeliais, būstą reikėjo rekonstruoti. Automatikos įtaisai nebuvo pritaikyti dirbti vienoje sistemoje, todėl buvo sudėtinga juos suderinti. Automatizuotą būstą įrengti tapo daug pigiau ir lengviau sukūrus buitines automatikos ryšio protokolą X10 ir juo valdomų suderintų įtaisų sistemą. Ji atsirado ir pirmiausiai paplito JAV, prieš ketvertą metų pradėjo intensyviai skverbtis į Vakarų Europą, o prieš trejetą metų pasirodė ir Lietuvoje. Sistemos  X10 įtaisai valdomi įprastiniu būsto elektros tinklu, todėl šios sistemos šios sistemos įtaisus galima įrengti bet kuriame šiuolaikiniame bute ar pastate.
Pasyvieji X10 sistemos įtaisai – valdomi jungikliai, reguliatoriai, apsaugos sistemų sirenos, atlieka valdymo pulto arba kitų įtaisų siunčiamas komandas. Specialūs retransliatoriai perduoda siunčiamus signalus į elektros tinklą iš toli nuo tinklo esančių įtaisų, kurie maitinami iš autonominių elektros šaltinių.
Paprasčiausi X10 sistemos įtaisai yra skirti elektriniam aparatui išjungti arba prijungti jį prie tinklo juos sudaro dėžutė su elektros tinklo kištuku, valdoma rele ir lizdu elektrinio aparato kištukui. Įtaise, skirtame kaitrinių lempų skleidžiamai šviesai valdyti, yra puslaidininkinis valdomas ventilis – tiristorius, kuris gali keisti lempą maitinančios tinklo įtampos efektinę vertę ir lempos skleidžiamą šviesą. Taip pat gaminami specialūs įtaisai, skirti per transformatorius maitinamų halogeninių šviestuvų šviesumui valdyti.
Elektros tinklas netinka dideliems informacijos srautams perduoti, pavyzdžiui, televizijos signalams, todėl gaminami retransliatoriai , perduodantys video signalą radijo bangomis. Įrengus tokį retransliatorių, galima miegamojo ar virtuvės televizoriuje matyti salono televizoriumi, palydovinių programų imtuvu ar vaizdo magnetofonu perduodamą programą. Toks retransliatoriaus siųstuvas jungiamas prie videosignalo šaltinio video- ir audioišvesčių, o jo imtuvas – prie televizoriaus atitinkamų įvesčių lizdų. Tam, kad videosignalo šaltinį būtų galima valdyti iš kitos patalpos, retransliatoriaus imtuvas turi infraraudonųjų spindulių siųstuvą video signalo šaltiniui valdyti. Tinkamai nukreipus retransliatoriaus siųstuvo ir imtuvo antenas, signalą galima patikimai perduoti per būsto pertvaras kelių dešimčių metrų atstumu, jeigu jose nėra  tankios metalinės armatūros ar kokio radijo bangų ekrano.
Paveikslėlyje matote automatozuotą butą.

  Kompiuterių kokybės vertinimo standartai;

 

  Braižytuvai, ploteriai, jų konstrukciniai ypatumai;

Braižytuvas yra vienas iš kompiuterio išvesties įrenginių, kurį daugelis vadina ploteriu, tačiau tai nėra tas pats įrenginys. Braižytuvas skirtas grafinės informacijos išvedimui. Braižo įvairius brėžinius, plakatus, žemėlapius.

Braižytuvas dirba valdomas IBM PC tipo personalinio kompiuterio. Valdymui naudojamos duomenų bazės sukurtos PCAD, ORCAD, AUTOCAD, CorelDRAW ir kitose automatizuoto projektavimo sistemose.

Pagal piešimo būdą skiriami vektoriniai ir rastriniai

braižytuvai.

Vektoriniai braižytuvai yra pieštukiniai. Imituodami braižytoją, jie braižo linijomis vienu ar keliais skirtingų spalvų pieštukais, kurių gali būti nuo vieno iki dešimties. Spalvos keičiamos keičiant pieštuką. Kai kuriuose jų popierius ir pieštukai juda statmenai vienas kitam, o kituose popierius klojamas ant braižymo stalo ir juda tik pieštukas.

Vektorinių braižytuvų pranašumai ir trūkumai

Pranašumai:

  • Universalūs
  • Nelabai brangūs
  • Tinka ir mažų, ir didelių formatų dokumentams

Trūkumai:

  • Palyginti lėtai veikia

Rastriniai braižytuvai veikia panašiai kaip spausdintuvai. Jie dažniausiai būna lygiagretūs, t.y. neturi judamosios spausdinimo galvutės ir spausdina iš karto visame dokumento plotyje.

Rastrinių braižytuvų pranašumai ir trūkumai

Pranašumai:

  • Veikia greičiau negu pieštukiniai

Trūkumai:

  • Reikia specialaus popieriaus
  • Brangūs

Rastriniai braižytuvai būna:

  • Elektrostatiniai
  • Elektrografiniai
  • Terminiai
  • Rašaliniai
  • Adatiniai

Elektrostatiniai braižytuvai

Elektrostatinių baraižytuvų galvutė įelektrina tam tikras popieriaus vietas, kad jos pritrauktų dažus. Jie yra spalvoti, turi didelę skiriamąją gebą, veikia gerokai greičiau negu pieštukiniai, tačiau brangūs. Jiems reikia specialaus popieriaus, kurio paviršius padengtas dielektriko sluoksniu.

Elektrografiniai braižytuvai

Elektrografinis braižytuvas gali būti lazerinis spausdintuvas arba įrenginys, į kurio būgną informacija įrašoma ne lazeriu, o dokumento pločio spinduolių liniuote. Vienas spinduolis atitinka vieną tašką.Naudojamos ir šviesą junginėjančios skystųjų kristalų liniuotės. Tokie baraižytuvai veikia kur kas greičiau.

Terminiai braižytuvai

Terminiai braižytuvai nebrangūs, spalvoti, tačiau veikia palyginti lėtai, mažesnė jų skiriamoji geba. Jiems reikia specialaus popieriaus arba spausdinimo juostelės.

Lygiagrečių braižytuvų galvutės gaminamos vienoje liniuotėje, naudojant plonųjų sluoksnių technologiją.

Rašaliniai ir adatiniai braižytuvai

Rašaliniai braižytuvai analogiški spausdintuvams.

Nuosekliems adatiniams braižytuvams naudojamos galvutės, turinčios ne mažiau kaip 24 adatas. Jie yra analogiški LQ spausdintuvams.

Ankstesnis straipsnisMultimedia projektoriai, jų konstrukciniai ypatumai
Kitas straipsnisKvėpavimo organų ligos ir slauga

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here