Tikriausiai kone kiekvienas iš mūsų pagalvojame, jog būtų visai neblogai „apsigyventi“ verslininko „kailyje“: geresnės uždarbio galimybės, poreikio vadovauti realizacija, saviraiškos laisvė, palankesnis darbo grafikas. Šiuo klausimu atsiranda ir nemažai „bet“, dalis kurių yra paremti ne objektyviomis asmeninėmis priežastimis, trukdančiomis dirbti „ant savęs (per menka motyvacija, verslo idėjos netobulumas, silpni organizaciniai ir vadovavimo gebėjimai), bet biurokratiniais reikaliukais: sudėtinga steigimo tvarka, per didele rizika, „neįkandomo“ dydžio įstatiniu kapitalu ir panašiai. Visgi įmonių steigimas Kaune tikrai nėra sustabarėjęs. Netgi priešingai. Tikėtina, jog MB (Mažosios Bendrijos) kaip vienos iš verslo veiklos formų įteisinimas – vienas iš naujų verslų kūrimąsi skatinančių „variklių“. Kur slypi pastarųjų patrauklumas?

Paprasta steigimo tvarka

Įmonių steigimas Kaune ir taip neturėtų gąsdinti – jei procedūros vis dėl to baugina, galima tiesiog kreiptis į šias paslaugas teikiančius specialistus. MB steigimas, lyginant su kai kuriomis kitomis verslo veiklos formomis, yra dar paprastesnis: visus reikiamus dokumentus galima pateikti tiesiog internetu, nėra būtinas notaro patvirtinimas.

Jokio įstatinio kapitalo

Verslas neįsivaizduojamas be finansinių investicijų: tačiau ne kiekvienas gali iškart atseikėti kelis tūkstančius eurų (įstatinis kapitalas UAB atveju siekia net 2 500 eurų). Mažoji Bendrija – galimybė realizuoti savo  idėją tiems, kurie tiki, jog ateityje verslas neš pelną, tačiau neturintiems pakankamai pradinių lėšų. Dėl šios verslo formos, įmonių steigimas Kaune tampa prieinamas ne tik su „marškinėliais gimusiems“, bet tiesiog entuziastingiems, kūrybingiems jaunuoliams bei kitiems versliems asmenims.

Ribota atsakomybė – menkesnė rizika

Verslas siejasi su rizika: arba „susimausi“, arba susikrausi turtus. Blogiausio scenarijaus atveju galima likti ir be „paskutinių kelnių“ – prarasti ne tik į verslą investuotą, bet ir anksčiau sukauptą asmeninį turtą. Tiesa, teisingai pasirinkus, galima riziką sumažinti iki minimumo. MB steigiama ribotos finansinės atsakomybės pagrindu: nesėkmės atveju prarandamas tik įmonės, o asmeninis turtas lieka apsaugotas. Dėl šios priežasties Mažoji Bendrija tampa pakankamai saugia galimybe realizuoti savo verslo idėją.

Įmonių steigimas Kaune šiandien prieinamas kaip niekada plačiam visuomenės ratui. Nesvarbu, jog baiminiesi sunkių biurokratinių procedūrų, materialinis pagrindas idėjų realizacijai nėra itin tvirtas, o baimė prarasti viską neleidžia naktimis miegoti – tereikia išsirinkti tinkamą juridinę veiklos formą. Mažoji Bendrija šiuo atveju tinkamiausia.

Ankstesnis straipsnisAuto nuoma: kaip pasirinkti kompaniją?
Kitas straipsnisSužadėtuvių žiedai: tradicija ir modernūs sprendimai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here