Į ką atkreipti dėmesį ieškant greitojo kredito?

Kartais gyvenime susiklosto situacija, kada greitai prireikia lėšų ir tada dažniausiai kreipiamasi į bankus arba kitas, paskolas teikiančias bendroves. Greitojo kredito paieška yra rimtas ir atsakingas reikalas. Jei imsite kreditą nekreipdami dėmesio į paskolos sutartyje aprašytus niuansus, ateityje jums gali tekti susidurti su dideliais finansiniais nuostoliais.

Siekdami išvengti šių galimų problemų, turėtumėte rimtai apsvarstyti paskolos įforminimo procesą. Toliau bus pateikta išsamesnė informacija apie niuansus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis greitųjų kreditų bendrovę.

Klauskite kreditų bendrovės eksperto

Paskolos sutartis sudaro kredito ekspertas, išmanantis visas kredito suteikimo subtilybes ir sąlygas, todėl būtų naudinga banko darbuotojui užduoti keletą klausimų apie palūkanų normos dydį, paskolos mokėjimų tvarkaraštį, sankcijas už pavėluotą mokėjimą, kredito įforminimui reikalingus dokumentus ir paskolos grąžinimo būdus. Nevenkite išsiaiškinti Jums nesuprantamas detales ir stenkitės kuo daugiau sužinoti apie kreditavimo procesą toje bendrovėje, kurioje ketinate imti paskolą.

Pasitikslinkite komisinių sumą už kredito išdavimą ir išmokėjimą

Pasitaiko atvejų, kai bankas arba greitųjų kreditų bendrovė bando užsidirbti iš Jūsų, imdami didelį mokestį už paskolos įforminimo procedūrą.

Pavyzdžiui, gaunate 10 tūkst. eurų paskolą, o komisinis mokestis už jos įforminimą yra 10 procentų. Tokiu atveju gausite 9 tūkst. eurų, be to procentus už kreditą bankas gali skaičiuoti nuo sumos, neišskaitant komisinio mokesčio, tai yra nuo pradinių 10 tūkst. eurų. Tokiu būdu, Jūs patirsite nenumatytas išlaidas. Atidžiai perskaitykite kredito sutartį – joje turi būti nurodytas komisinių dydis už visas operacijas, susijusias su kreditu, įskaitant mokėtinus paskolos komisinius.

Sužinokite tikrąją permoką už paskolą

Tikroji permoka už kreditą yra skirtumas tarp sumos, kurią klientas privalo grąžinti bankui per visą paskolos terminą, ir sumos, kurią klientas gauna po kredito sutarties sudarymo. Pavyzdžiui, jūs imate paskolą vieneriems metams tūstančio eurų sumai, o bankui įsipareigojate grąžinti 1100 eurų sumą. Šiuo atveju, faktinė permoka yra 100 eurų arba 10 proc. metinių palūkanų. Tikroji permoka taip pat turėtų būti nurodoma sutartyje.

Palūkanų normų išimtys

Kai kurie bankai savo nuolatiniams klientams suteikia kreditą su mažesne palūkanų norma. Jei planuojate imti paskolas ateityje, turėtumėte susipažinti su panašiais privalumais, kadangi Ilgainiui jos gali Jums padėti sutaupyti didelę sumą pinigų. Pavyzdžiui, antroji paskola gali jums kainuoti 10 proc. metinių palūkanų, vietoj 15 proc., kuriuos mokėjote gavę pirmąją paskolą.

Išsiaiškinkite sankcijų dydį už pavėluotą paskolos mokėjimą

Kartais gyvenime susiklosto situacija, kai gali tekti pakeisti paskolos mokėjimo grafiką. Už nesugebėjimą laiku grąžinti paskolą, bankai dažnai nustato baudas, kurios dydis gali būti fiksuotas arba skaičiuojamas tam tikras procentas nuo visos skolos sumos. Visos nuobaudos, susijusios su nesavalaikiu paskolos mokėjimu, ir jų dydis turėtų būti nurodytos atitinkamame paskolos sutarties skyriuje.

Vadovaudamiesi šiomis paprastomis taisyklėmis, galite protingai ir racionaliai gauti kreditą ir ateityje išvengti sunkumų, susijusių su paskolos mokėjimu. Jei Jums pritrūko pinigų ir negalite sau leisti būtinų dalykų, daugiau informacijos apie greituosius kreditus galite rasti čia.

Ankstesnis straipsnis„Samsung“ pademonstravo savo pirmąjį BGA formos SSD
Kitas straipsnisDovanų etiketas Lietuvoje ir užsienyje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here