Kaip „Google“ PageRank įtakoja reitingavimą?

“Google” paieškos kokybės grupės vadovass Matt’as Catts‘as parašė savo bloge, kad naršyklė yra patobulinta tam, kad pagelbėtų vartotojams atsikratyti šlamšto, kuris sukuria taip vadinamas “turinio fermas” („turinio fermos“ (anglų k. content farms) – tai yra tinklalapiai, užpildyti neoriginaliu arba automatiškai sugeneruotu turiniu). Catts‘as pranešė, kad nepaisant intensyvios Google kovos su šlamštu, per paskutinį mėnesį jo kiekis labai padidėjo. Na, o kadangi grynojo „interneto šlamšto“ dalis laikui bėgant mažėja, “Google” nusprendė sukoncentruoti dėmesį į kovą su “turinio fermomis”. “2010 m. mes padarėme du svarbius pakeitimus algoritmuose, orientuotuose į žemos kokybės svetaines – rašo Catts’as. – Nepaisant to, mes iki šiol girdime garsius prašymus sustiprinti kovą su svetainėmis, kurias pagrinde sudaro šlamštas ir prastos kokybės turinys”. “Google” vėl pakeitė paieškos algoritmą, todėl sumažėjo svetainių, kurios kopijuoja svetimą turinį, reitingavimas. Vėliau savo bloge, Catts’as rašė, kad algoritmų pakeitimai turės įtakos ne daugiau kaip 2 % užklausų. “Bendras poveikis pasireiškia tuo, kad padidėja tikimybė, jog vartotojai pamatys svetaines su originaliu turiniu, o ne svetaines surenkančias ar kopijuojančias turinį iš originalių tinklalapių” – sakė jis.

Deja, “Google” vyriausiasiasis inžinierius nesiėmė paaiškinti, kokiu būdu naršyklė nustatys turinio išskirtinumą, kaip reaguos į tinklalapių “veidrodžius” ir kas laukia didelių apjungtų svetainių (trestų), jeigu jos kopijuoja nedidelių blogų turinį.

Pakeitimai “Google” naršyklių algoritmuose yra aktyviai aptariami internete. Pavyzdžiui, Хабрахабре sakoma, kad į naująjį filtrą patenka ne tik “turinio fermos”, bet taip pat ir internetparduotuvės, pažeidžiančios paieškos paslaugų taisykles, o taip pat įprasti tinklalapiai, į kuriuos buvo įsilaužta. Visumoje, į „Google“ iniciatyvą žvelgiama  palankiai, nes šiuo metu menkos vertės svetainės ir “turinio fermos” stipriai užteršė internetą. Kita vertus, kai kurie komentatoriai mano, kad kova su “turinio fermomis” yra iš anksto pasmerkta nesėkmei, nes kiekvienas gali nukopijuoti, pavyzdžiui, Wikipedia turinį, pašalinti pašalines nuorodas, (kurių Wiki tekstuose yra visur) ir įkelti į savo svetainę. Iš esmės toks puslapis pasirodys paieškos robotui besąs geresnis nei originalas. Be to, vis dar neišku, kaip “Google” nustatys prminį informacijos šaltinį. Autoriai yra susirūpinę, kad tuo atveju, kai didelis portalas su aukštu PR kopijuos informaciją iš mažesnių svetainių ar blogų, naršyklė būtent jį laikys tinklalapiu pateikiančiu originalią informaciją.

“GOOGLE” PASKELBĖ KARĄ “TURINIO FERMOMS” IR PIRATINIAMS PORTALAMAS

Priminsime, kad “Google” ir anksčiau egzistavo filtrai, skirti užkirsti kelią “turinio fermų” veiklai.

Dubliuoto turinio filtrai taikomi svetainėms, kurios yra įtariamos svetimo informacijos turinio vagyste. Paprastai, tokie tinklalapiai užima žemas pozicijas informacijos pateikimo reitinguose, o jų turinys yra priskiriamas papildomiems paieškos rezultatams (supplementary results).

Rezultatus praleidžiantys filtrai ragina atkreipti dėmesį į puslapius, kurių turinys  tiksliai sutampa (įskaitant informacijos žymas pavadinime, aprašymus ir t. t.) su originalios svetainės puslapių turiniu. Iš esmės, šie puslapiai gali patekti į informacijos rezultatus, jei vartotojas pateikdamas užklausimą aktyvuoja išplėstinės paieškos parinktį “Rodyti praleistus rezultatus”.

“Google”, saugodamas intelektualią nuosavybę, paskelbė karą ne tik “turinio fermoms”, bet taip pat failų mainų servisams bei piratinaims portalams. “Google” pašalino iš pasiūlymų ir momentinių paieškos rezultatų Instant Search (greitos paieškos) terminus, kurie yra tiesiogiai susiję su portalais, pirmiausia tai frazės, kuriose yra žodis “torrent”, “BitTorrent”, “RapidShare” ir jų dariniai.

Naujovė sukėlė nevienareikšmę interneto reakciją: viena vertus, kova už autorių teises yra tik sveikintina, o pašalinimą iš pasiūlymų frazių, susijusių su piratiniais portalais galima laikyti „Google“ reveransu teisių sąvininkams. Kita vertus, kol kas nėra aišku ar iš naršyklės naujovės bus kokia nors nauda. Faktas tas, kad įvedus draudimą iš momentinių paieškos rezultatų prapuolė ir visai legalūs tinklalapiai savo pavadinimuose turintys žodį “torrent”, tuo metu, kai daugelio nelegalių piratinių portalų pavadinimai vis dar atsidarydavo pasiūlymuose. Be to, nors daug svetainių dingo iš pasiūlymų, tai vargu ar sutrukdys norintiems ką nors parsisiūsdinti, nes paieškos rezultatai, atsižvelgiant į aukščiau paminėtus žodžių derinius, nei kiek nepasikeitė.

Ankstesnis straipsnisPRODUKTO REKLAMOS TEKSTO PRIVALUMAI IR FUNKCIJOS
Kitas straipsnisSVETAINĖS REKLAMA SU KIRILICOS RAŠMENIMIS DOMENE

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here