Šiandien, gegužės 14 d., Birštono centriniame parke buvo atidarytas vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas. Nuo šiol Birštono gyventojai ir svečiai galės mėgautis ypatingai sveiku „jūrinio efekto“ oru, kurį skleis originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštas. Kurorto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai turės galimybę išbandyti inhaliacijas po atviru dangumi, stiprinti sveikatą, grūdinti organizmą šviesos terapiją teikiančiu nauju turizmo objektu.

Kaip teigė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, „Kasmet Birštono kurorto gyventojams ir svečiams stengiamės pasiūlyti sveikatinimo naujovių. Mineralinio vandens garinimo paviljonai – naujiena Lietuvoje. Manau, kad šis ne tik sveikatinimo, bet ir turizmo objektas bus naujas traukos centras Birštone. Džiaugiuosi, kad ypatingai naudingos sveikatinimo procedūros bus prieinamos visiems, nemokamai. Tikimės, kad visi mineralinio vandens garinimo objektai Birštone – šis garintuvas, šiuo metu įrengiamas uždaras paviljonas, druskų galerijos, Kneipo takai pritrauks daugiau lankytojų, kuriems bus smalsu išbandyti naujienas.“

Miesto centriniame parke, prieš „Eglės“ sanatoriją, pastatytame atvirame originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokšte-paviljone su mineralinio vandens fontanėliu ir druskų galerija, garintuvo sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leidžia kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu, „jūrinio efekto“ oru. Mineralinio vandens lašų prisodrintas oras turi tokį patį poveikį kaip ir kvėpavimas jūros oru. Į garinimo bokštą mineralinis vanduo tiekiamas iš mineralinio vandens gręžinio „Rūta“.

Garintuvo skleidžiamas „jūrinio efekto“ oras, leidžia kompleksiškai suderinti Birštono sanatorijose atliekamas reabilitacijos procedūras su sveikatinimu natūraliais gamtos veiksniais, kurie sustiprins gydymo efektą, pacientams greičiau atstatys darbingumą. Kvėpavimas druskų prisotintu oru naudingas ne tik sergantiesiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, bet daro teigiamą poveikį odai – veikiant mineraliniam vandeniui ji tampa lygesnė, elastingesnė ir skaistesnė. Nervus ramina, savijautą gerina ir meditavimas, stebint čiurlenantį vandenį. Iš žemės gelmių trykštančios vandens šaltinių versmės bus panaudotos inhaliacijoms, jutiminei terapijai šiltuoju ir šaltuoju metų laiku.

Mineralinio vandens garinimo paviljonai – naujiena Lietuvoje. Šie statiniai mūsų šalyje tebėra unikalūs, tuo tarpu Vokietijos ir Lenkijos kurortuose sveikatinimas mineraliniu vandeniu ir kitais gamtos veiksniais taikomas daugiau kaip šimtą metų.

Artėjančiam pavasario-vasaros turistinio sezono metu Birštono kurorte siūlomos ir kitos naujovės, išskirtinės sveikatinimo paslaugos tiesiog po atviru dangumi – ne tik atidarytas mineralinio vandens garinimo bokštas, netrukus pradės veikti ir Kneipo terapijos parkas, šiuo metu statomas uždaras mineralinio vandens garinimo paviljonas šalia Vytauto parko.

Birštono kurortas

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82% Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124 km2. Birštono miesto plotas – 13 km2. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena beveik 4900 gyventojų. Didesnė jų dalis, t.y. 2900, gyvena mieste, o likusieji – 46 Birštono seniūnijos kaimuose.

Dovilė-Adamonytė_2

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas V. Sirokomlė, apdainavo poetas J. Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas N. Silvanavičius.

Daugiau informacijos – http://www.birstonas.lt/ , http://www.visitbirstonas.lt

Ankstesnis straipsnisKad prekybos tinklai išmeta tonas maisto – mitas
Kitas straipsnisInovatyvios statybinės medžiagos ir konstrukcijos Lietuvoje – nebe mados reikalas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here